pirmdiena, 2015. gada 5. janvāris

2015. gada plāni! :)

Labdien Jaunajā gadā! :)

Jauns gads parasti nes sev līdzi jaunas apņemšanās! :) Arī man tādas ir.

Es vairs neatceros, kā tas sākās, ka es sāku Youtube skatīties dažādus video. Tā nu klīstot pa Youtube, pamazām sāku uzdurties Krievijas blogeriem. Sievietes un meitenes dažāda vecuma grupās stāsta par savu pieredzi saimniecībā, skaistumkopšanā, tāda stila blogi, ko es sauktu par "sieviete-sievietei". Protams, es sāku ar tām, kuras ļoti veiksmīgi ir pielāgojušas sev Flylady. :) Tā nu es atradu 2 jaunas sievietes, Irinu un Oksanu, kuru video mani iedvesmoja.  Tas laikam bija jau pagājušā gada rudenī. Irina tobrīd bija vairāk orientēta uz sistēmu Flylady, Oksanai savukārt pagājušajā gadā bija projekts ''Шаг в перед'', kuram es sekoju līdzi ar lielu interesi. Viņa izlasīja Grēthenas Rubīnas grāmatu ''Laimes projekts'' (ir pieejama latviešu valodā) un vēl vienu grāmatu, kura, cik man zināms, latviešu valodā nav izdota. Grāmatu iedvesmota, viņa uzrakstīja sev mērķus, kuru grib sasniegt gada laikā, un katru mēnesi ''atskaitījās'' saviem skatītājiem. Gan Irina, gan Oksana neilgi pirms Jaungada ievietoja video par laika plānotājiem, kas arī bija visnotaļ interesanti.

2014.g. beidzās, tāpat beidzās arī Oksanas projekts. Taču, pēc savu skatītāju lūguma, Oksanai kopā ar Irinu radās jauns projekts ''Шаг в перед 2015''. Es protams, biju ļoti priecīga. Oksanas iedvesmota, es jau rudenī biju nolēmusi, ka es šogad sev veidošu līdzīgu projektu. Sanāca vēl labāk, man tas nebūs jādara vienai pašai. :) Fināla piesitienu jeb punktu uz ''i'' uzlika tieši mērķu uzstādīšanā vēl viena meitene, kura laikam ir no Ukrainas - Katja. Šis viņas video man ļoti palīdzēja saprast, KO un KĀ es tieši gribu sasniegt. Protams, man bija mērķi arī pirms tam! Taču īstenībā tie nebija mērķi, bet gan tikai vēlēšanās. Neieslīgstot garās runās, es noskatījos Katjas video vēlreiz, apsēdos pie galda un uzrakstīju savu "ceļvedi". Un ziniet, es biju pārsteigta. Tas bija tā, it kā es būtu maldījusies tumsā, meklējot ceļu, un pēkšņi būtu pamanījusi tā aprises un galamērķi. Ziniet, var būt mērķis ''gribu notievēt'' vai "gribu daudz naudas", bet, ja nav sīka plāna, tad nav arī rezultāta. 

Līdzdalīšu jums savus mērķus un plānus gadam. :) Man ir plāns maksimums (plāns max), kas ir augstākā latiņa, ko es vēlos sasniegt, un plāns minimums (plāns min), kurš ir noteikti, noteikti jāsasniedz. Mērķiem ir jābūt izmērāmiem. Mērķi ir jāsadala sīkās vienībās. Gada mērķis ir jāsadala pa mēnešiem un pa nedēļām.

1. Bībele. 2015.g. gribu katru dienu lasīt Bībeli pēc plāna. Plāns ir tāds kalendārs, kurā katrai dienai ir lasījums no Vecās Derības, Jaunās Derības, Psalmiem un Salamana pamācībām. Vienu gadu es tā izlasīju Bībeli. Tas bija aizraujoši un vērtīgi. Bībeles lasīšana man dod prieku un mieru, kura manā stresa pilnajā dzīvē ir daudz par maz. Bībeli man patīk lasīt no rīta, tāpēc vēlos celties agrāk. Šobrīd es knapi izveļos no gultas 6.30, mērķis ir celties 5.00. Priekš celšanās man nav plāna min, jo es vienu brīdi tādu režīmu ievēroju, bija super. Tagad vienkārši palēnām atkal pie tā jānonāk. Bībeles lasīšanai plāns max ir 365/365, plāns min 310/365, jo pēc pieredzes zinu, ka vienkārši nesanāk katru dienu lasīt. Taču es centīšos. :)

2. Ģimene. Es vēlos vairāk laika veltīt ģimenei, jo pagājušā gadā es pārāk daudz laika veltīju darbam, kas radīja zināmas problēmas. Šo tēmu es sīkāk neiztirzāšu, bet izmērāms rezultāts varētu būt 1 kopīgs pasākums mēnesī, piemēram, aiziet uz kino. Plāns max ir 12/12, plāns min 8/12.

3. FlyLady. Es vēlos tikt vaļā no perfekcionisma, iegūt sakārtotu māju, iemācīties plānot savu laiku, tikt vaļa no haosa, kas valda manā dzīvē. Izmērāmie rezultāti ir šādi. Esmu izveidojusi mājas tīrīšanas plānu 4 nedēļām, kas 1) palīdz tikt vaļā no perfekcionisma, 2) palīdz iegūto kārtību noturēt. Principā man šobrīd nav problēmu ar mājas tīrīšanu. Flylady tiešām darbojas. Taču ir kāda lieta, ko es vēlos apgūt. Un tā ir - brīvas brīvdienas, proti - māju es tīrīšu, mazgāšu, kopšu tikai darbadienās. Es vēlos brīvdienās pavadīt laiku ar ģimeni vai vienkārši atpūsties. Brīvdienās es tikai gatavošu ēst un gludināšu drēbes (sestdienās), kamēr ar bērniem skatīsimies multeni pa TV3. Es ar patiešām šausmām atceros laiku pirms pāris gadiem, kad sestdienās es tīrīju māju. Tas laikam ir padomju laika mantojums. Es atceros, kā mana mamma un vecmāmiņa arī tāpat. ... Plāns max ir rīkoties pēc sastādītās tabulas, plāns min - jebkuri darbi, kuri man kļūs par ieradumu.

4. Pareizs uzturs. Tas nozīmē, ka es vēlos zaudēt svaru. 01.01.2015. mans svars bija precīzi 105.0 kg. Tas ir B-R-I-E-S-M-Ī-G-I! Es vēlos ēst veselīgi, dzert daudz ūdens un zaudēt svaru. Plāns max - mīnus 35 kg, plāns min - mīnus 20 kg.

5. Sports. Lai uzlabotu izskatu un veselību, vēlos vingrot. Pašlaik var teikt, ka es nevingroju vispār. Plāns max - vingrot mēnesī 30 stundas. Plāns min - 15 stundas mēnesī.

6. Skaistums. Lai āda nekarātos pēc svara zaudēšanas, lai es patiktu pati sev spogulī, es vairāk laika veltīšu arī sevis kopšanai. Šeit man grūti noteikt izmērāmus rezultātus. Izmēģināšu visādus līdzekļus skaistumam, piemēram, maskas utt. Šobrīd sevis kopšana aprobežojas ar pašu minimumu - sejas un ķermeņa krēms. Plāns max- patikt pašai sev, plāns min - jebkas, ko es izmēģināšu, atradīšu par labu esam un kas kļūs par manu ieradumu.

7. Hobiji. Tie ir rokdarbi, grāmatas un blogs. Rokdarbiem plāns max ir pabeigt visus iesāktos darbus, tostarp kā pirmo - jaku no Pāces vilnas, plāns min pabeigt vismaz 2 iesāktos adīkļus. Grāmatas - plāns max - izlasīt 30 grāmatas, plāns min - izlasīt 20 grāmatas.Trešā lieta pie hobijiem ir rakstīt blogu. :) plāna max un min nav, taču 1x nedēļā es atskaitīšos pati sev un arī citiem, kuriem tas būs interesanti. :)

Ja Tu, mans lasītāj, esi ticis līdz šai vietai, tad turpinājumā vēl pavisam nedaudz - plāni janvārim. :)
Pareizāk sakot, kādus rezultātus vēlos redzēt uz 31.01.2015.

1. Bībele. Lasu katru dienu. Esmu spējīga piecelties un arī ceļos 5.40 no rīta.
2. Ģimene. Mums ir bijis kāds kopīgs pasākums. Vismaz viens.
3. Flylady. Esmu izgājusi cauri savam sastādītajam plānam un ceru, ka tas darbojas.
4. Uzturs. Pierakstu, ko un cikos ēdu. Neēdu pēc 20.30. Brīvdienās izdzeru vismaz 1.5 l ūdens dienā. Mans svars nav lielāks par 102 kg.
5. Katru dienu vingrot vismaz 15 minūtes.
6. Neaizmirst par sejas krēmu, 1x nedēļā izmēģināt sejas masku.
7. Hobiji. Pabeigt Pāces vilnas jaku. Izlasīt 3 grāmatas. Vienreiz nedēļā veikt ierakstu blogā.

Es domāju, ka šis būs interesants gads. Un es jūtos morāli gatava mainīt kādas lietas savā dzīvē. Vēl kāda interesanta lieta, ko es priekš sevis sapratu. Bieži vien, kad es skatījos spogulī, es domāju - Ilze, saņemies, Tev ir jānomet vismaz 30 kg! Un ziniet, tas likās tik nereāli! 30 kg! Es pat īsti nezinu, kā es tos pamanījos tik daudz uzēst, kur nu vēl tādu daudzumu zaudēt. Taču, kad tu reāli redzi uz papīra uzrakstītu plānu - šomēnes zaudēt 3 kg, tas liekas pat ļoti iespējams. Un, starp citu, 1 kg jau ir gājis zudumā. :)  Tā ka atlikuši tikai 2 šim mēnesim. Es domāju, ka šī ir vispareizākā metode - iet uz priekšu maziem solīšiem. Tāpēc arī projekts saucas '' Solis uz priekšu'' jeb ''Шаг в перед 2015'''.

Paldies par pacietību, ja reiz lasi šīs rindas. :) šis ir ļoooti garš ieraksts. Ja Tev patīk mans projekts, priecāšos par atbalstu. :)
Lai silta nedēļa!  :)

5 komentāri:

 1. Apsveicu ar apņemšanos! Publiskot apņemšanās - drosmīgs solis. Tas nozīmē, ka nebūs atkāpšanās ceļa. :) Novēlu izturību un rakstura stingrību visu realizēt, vismaz min plānu 100% apmērā!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Paldies, Hela! :) Novēlu arī Tev sapņu un plānu piepildīšanos! :)

   Dzēst
 2. Man prieks par Tevi! Malacis par plānu sastādīšanu! Savā ziņā arī Tu mani iedvesmoji un atgādināji, kur manos plānos man jāpiestrādā!
  Lai izdodas ieplānotais un rodas jauni plāni, iedvesmas un ievirzes! :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Paldies, Sixspārne! :) Lai izdodas Tavi plāni un lai iedvesma neapsīkst! :)

   Dzēst
 3. tikko uzgāju Tavu blogu. Lasu visu kā par sevi - gan plāni, gan tie paši youtube blogeri, kas iedvesmo :) Kā Tev izdodas strādāt ar sevi? Mana virzība notiek ļoti maziem solīšiem un neiztieku arī bez paklupieniem un puniem pierē. Bet galvenais ir atkal celties un turpināt savu ceļu :)

  AtbildētDzēst